Στρώματα Ύπνου

Ερωτήσεις στην κατηγορία Στρώματα Ύπνου (9)

Κάνε μια ερώτηση

Για παιδί 11 ετών τί είναι καλύτερα, ορθοπεδικό στρώμα ή ανατομικό? Επίσης είπαν κάποιοι ότι το στρώμα τους ζεσταίνει πολύ (ενώ στις προδιαγραφές είναι δροσερά στρώματα).Τι πρέπει να προσέξουμε ?

3 Απαντήσεις

  • Ο ορθοπεδικος λέει το στρώμα του παιδιού δεν πρέπει να είναι ούτε πολύ μαλακό αλλά και ούτε πολύ σκληρό. Εγώ ορθοπεδικο πήρα

  • κούκλα ΜΟΥ απλά τα πράγματα.. bonell ελλατηρια μέτριο προς σκληρό.. έχουν Κ όι φαντάροι Κ έχουν κορμοστασιά.. σέ αυτά μεγαλώσαμε όλοι.. τά ανατομικά είναι εντελώς ακατάλληλα για ΤΗΝ υγεία τού παιδιού πού μεγαλώνει.θες να τό ρισκάρεις;; πάρε ανατομικό.. τό κρίμα στο λαιμό σού

    • Apostolhs_Apostolhs

      ναι την κορμοστασια την αποκταει καποιος απο τα στρατιωτικα στρωματα , το αλλο με τον τοτο το ξερεις
      ?.....εχεις παει φανταρος?

  • είμαι κινητικα ανάπηρος 90% ποσοστό τι στρώμα να πάρω για διπλό κρεββάτι?

    • Αναστασιος Ρ.

      Εννοείται Ορθοπεδικό,καθώς τα ανατομικά δεν είναι γενικά,για άτομα που είναι πολλές ώρες ξαπλωμένα,για την σκληρότητα δεν ξέρω μάλλον μέτριο και αναλόγος και το βάρος του ατόμου, εγω που είμαι αρκετά βαρύς παίρνω προς πιο σκληρό.Είναι επένδυση ιδιαίτερα σε περιπτώσεις ανθρώπων με κινητικά προβλήματα θέλει σαφώς πιο μεγάλη προσοχή,εγω σου γράφω 2 πράγματα σε γενικές γραμμές τώρα για λεπτομέρειες μίλα και με πιο ειδικούς στα στρώματα απο σοβαρές εταιρίες πρίν την αγορά.