Κονσόλες

Ερωτήσεις στην κατηγορία Κονσόλες (56)

Κάνε μια ερώτηση

Ποια κονσολα να παρω;

Ψαχνω να παρω μια οικονομικη κονσολα. Ειμαι αναμεσα στο ps4 slim και στο xbox series s . Ποια απο τις δυο κονσολες να παρω ;

8 Απαντήσεις

  • Μαζεψε λεφτά να πάρεις το ps5 με το bluray. Παίζεις ολα τα δισκάκια του ps4, που τα πουλανε σε εξευτελιστικες τιμες και η κονσόλα είναι next gen, ωστε να μπορείς να παίξεις και τα παιχνίδια του ps5
    Εαν δεν θέλεις να δώσεις αρκετά λεφτά πηγαινε σε Xbox S. Βέβαια οτι πληρώνεις παίρνεις

    • yachting_terminal

      Xbox S είναι πολύ χάλια κονσόλα αρκετά παιχνίδια δεν παίζουν και πολύ γρήγορα γεμίζει η μνήμη τρώει πολλά κινήματα Εάν έχετε χρήματα για πέταμα πάρτε το για δοκιμή Κατά προτίμηση μου σαν το PS5 δεν υπάρχει Εγώ αγόρασα το Xbox S ένα μήνα το χρησιμοποίησα και το έβγαλα για πούλημα Και πήρα PS5

  • Κοιτα εμεις εχουμε και τις δυο. μια xbox series x στην 55αρα ΤV και μια Xbox series S στην 40αρα. Εγω προσωπικα παιζω και απο τις δυο τα ιδια παιχνιδια συνηθως και διαφορα δεν εχω δει οσο αφορα την εμπειρια φορτωματος παιχνιδιων. Σαφως στην 55αρα η εμπειρια ειναι ελαφρως καλυτερη αλλα δεν με ενοχλει το ιδιο παιχνιδι να το παιξω και στην 40αρα με την μικρη κονσολα. Το μονο σπαστικο ειναι οτι οταν εχω καποιο παιχνιδι που ειναι για S/X πρεπει να κανω μεταφορα απο τον εσωτερικο στον εξωτερικο δισκο για να το παιξω σε φουλ αποδοση , αλλα και με την βασικη εκδοση του παιχνιδιου μου φαινεται το ιδιο λογω TV (τι να βγαλει αυτη η καιμενη 40αρα που εχω με το series s). Εν κατακλειδι τα 500gb ειναι λιγα που προσφερει το series s ακομα και αν δεν επιλεξεις να κανεις μεταφορα τα enhanced παιχνιδια οποτε ενας εξωτερικος σκληρος ειναι απαραιτητος. Εγω του κουμπωσα πανω και εναν εξωτερικο 1TB και συνολο εχω 1.5TB χωρο. Τωρα η επιλογη εξωτερικου παιζει ρολο ως προς να επιλεξεις καποιον που θα φτανει την μεγιστη ταχυτητα της θυρας usb της κονσολας( παντα μιλαω για το series s) . Επελεξα τον SAMSUNG MU-PE1T0K/EU PORTABLE SSD T7 SHIELD 1TB για δυο λογoυς : 1. εχει Ταχύτητα ανάγνωσης: Up to 1,050MB/sec.
    Ταχύτητα εγγραφής: Up to 1,000 MB/sec. που τοσο εχει και η θυρα usb του xbox series s. 2. ειναι αντικραδασμικος και αδιαβροχος (εχει IP7) .Αν τρεξω παιχνιδι απο τον εξωτερικο δισκο δεν βλεπω διαφορα σε σχεση να επαιζα το ιδιο παιχνιδι απο τον εσωτρικο. Αν θελω να μεταφερω για παραδειγμα ενα παιχνιδι 100gb περνει max 10 λεπτα.Ελπιζω να σε βοηθησα

  • Series s

  • Φίλε αν θες κονσόλα εγγύηση ps4 slim η το pro.

  • Series s

  • Seris S

  • Το xbox series s πολύ καλύτερο πιάνει στα 120 fps σε ανάλυση 1440p

  • Xbox series s με game pass είναι μια χαρά, προσωπικά θα λέγα να περιμένεις λίγο γιατί θα βγάλουν νέα έκδοση του series s που θα χι 1 tb

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες