Tablets

Ερωτήσεις στην κατηγορία Tablets (46)

Κάνε μια ερώτηση

Γεια σας, θέλω ένα τάμπλετ για ζωγραφική όμως μόνο τα iPad έχουν procreate . Είναι ακριβά, λέτε να το πάρω;;

11 Απαντήσεις

  • Αναμφίβολα τα ipad της apple σε συνδυασμό με το procreate είναι μια από τις καλύτερες επιλογές αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να ληφθούν υπόψιν τα εξής :
    1 ) Θέλεις μοντέλο συμβατό με το pencil 2 για να μην έχεις να το φορτίζεις. Όσο ασήμαντο και να ακούγεται το να έχεις άλλο ένα πράγμα να φορτίζεις αρχίζει να κουράζει μετά από λίγο καιρό. 2 ) Το πρόγραμμα που θα επιλέξεις
    Procreate η Clip studio 3 ) Αν δουλεύεις και με άλλες συσκευές π.χ έχεις wacom γραφίδα, χρησιμοποιείς photoshop ή clip studio σε PC.

    Προσωπικά, με βάση τα παραπάνω κριτήρια αγόρασα tablet της samsung (s7 fe 6gb/128gb wifi) γιατί είχε ήδη γραφίδα μαζί, δίναν το Clip studio για 6 μήνες δωρεάν, και μετά άμα το πετύχεις στα sales είναι 12€ τον μήνα. Επιπλέον η wacom συνεργάζεται με την samsung για την τεχνολογία των pens και τα wacom one pens δουλεύουν στα galaxy tab s series. Και επειδή έχω το ίδιο πρόγραμμα (clip studio) και στο pc και στο tablet μπορώ να συγχρονίσω τα αρχεία μου και να συνεχίζω είτε στο tablet είτε στο pc.

    Ο συνδυασμός galaxy tab + Clip studio έρχεται πιο φθηνός από ότι ipad + apple pencil 2 + procreate.

    • Traipr

      Μια μικρή διόρθωση είναι 12€ τον χρονο* και έχει sales σε black Friday και spring sales συνήθως. Κανονική τιμή του clip studio paint pro είναι 23€ τον χρόνο. Και επιπλέον να σημειώσω ότι όταν το πήρα έκανε 490€ η τωρινή τιμή του είναι ακραία, κοντεύει το 1000€

  • Αν έχετε τα λεφτά, ναι πάρτε το. Αλλά θα πρότεινα πιο οικονομικές λύσεις, όπως το Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2022, που έχει ούτως ή άλλως πενάκι.

  • στον χειρισμο της πενας στο ipad δεν εχει αντιπαλο και γενικα στην λειτουργια του, παρε ipad air αν δεν εχεις τα λεφτα για το pro, σε καθε περιπτωση εχει τον λογο του που ειναι ακριβο.

    • Nikos_Tsoligas

      δεν καταλαβα την απαντιση σας δηλαδη αν το παρο με δοσης δεν θα πλειρωσο τοκους??

    • panagiotis_papadatos

      Δεν βολεύει καν το πενάκι είναι σαν να γράφεις πάνω σε ξύλο. Τα Samsung έχουν μακρά καλύτερη αίσθηση όταν γράφεις και οι εφαρμογές είναι πολύ καλές με μηδενικό κόστος

  • Υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές και στο Store των Windows. Πx το Concepts, το Clip Studio και πολλά άλλα ποιοτικά applications αντίστοιχα του Procreate. Επίσης επειδή στα Windows θα έχετε και περισσότερη RAM θα φορτώνουν γρηγορότερα τα βαριά αρχεία με πολύπλοκα layers.

  • καλυτερα να παρετε ενα αλλο και να κατεβασετε το ibis paint x παρα ενα ipad επειδη ειναι πανακριβα

  • Χρειάζομαι ένα tablet για μουσική YouTube και βίντεο κλήσεις μέχρι 150€ και να έχει ελληνικά είναι για μεγάλους ανθρώπους

  • ipad+pencil+procreate= Μονόδρομος!!!
    Μη διαβάζετε ότι τα Android έχουν τόση RAM Και τόσο χώρο και τέτοια οθόνη και μπλαμπλά μπλα.
    Τα iPad δεν είναι πιο γρήγορά απλά το λογισμικό που έχουνε είναι πανάλαφρο και Αυτός είναι ο λόγος που Τρέχουν όλα ομαλά.
    Έχω το iPad pro 12,9 πρώτης γενιάς (Που είναι αρχαίο πλέον )και δε μου κολλάει πουθενά! Ειδικά στο procreate Όσα layer Και να του βάλω δε μου εχει lagarei ποτε…..
    στο thinkpadX1 i7-16ram-ssd Και μπλαμπλά μπλα ΟΥΤΕ ΚΑΝ Αντίστοιχο πρόγραμμα!!!
    Οπότε iPad και μόνο iPad

    • panagiotis_papadatos

      εχεις παρει αλλα στην ιδια τιμη για να ξερεις ?

    • ggtaxo

      Προφανώς και όχι. Απλώς είναι fanboy.

    • jimcash

      Εγώ έχω πάρει ένα σορρό android τα οποία ΤΟ ΠΟΛΥ μετά από ένα χρόνο πετάχτηκαν όλα στα σκουπίδια επειδή σέρνονταν και για να κάνεις μια πεντάρα δουλειά σου βγάζαν το λάδι... Είναι φθηνότερα αλλά τι να το κάνεις αν πρέπει να μετά να ξαναπληρωσεις, παίρνεις από την αρχή ένα από τα τελευταία iPad και ηρεμεί το κεφάλι σου για 5-6 χρόνια.

    • panagiotis_papadatos

      Αν δεν ξέρεις να επιλέξεις ένα προϊόν μείνε κλεισμένος στο "κελί" σου. Πρέπει να ξέρεις να επιλέξεις ένα προϊόν αν λες μόνο έχει τιμή τόσο οπότε είναι καλό τότε απλά πετάς λεφτά στον κάδο.

  • Ναι,αξίζουν πάρα πολύ.

  • Πάρτε το

  • ψαχνω για κατι οχι πολυ ακριβω που να ειναι ομως αξιοποιστο

  • Καλησπέρα θέλω να πάρω ένα tablet για την δουλειά μου να το έχω μαζί μου πάντα για να μπορώ να σημειώνω και να στέλνω emails δεν θέλω να κολαει και να μπορώ να έχω word και exls ποιο μου Προτείνετε; να είναι και λίγο οικονομικό

    • Philippos_Tsitsopoulos

      θα σου προτεινα να παρεις το νεο μοντελο της xiaomi, το pad 5, γιατι εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη, καλυτερη οθονη και βγαινει στα 350.

    • panagiotis_papadatos

      Σε ένα χρόνο θα χαλάσει κλασική Xiaomi........

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες