Νεροχύτες Κουζίνας

Ερωτήσεις στην κατηγορία Νεροχύτες Κουζίνας (13)

Κάνε μια ερώτηση

Καλημέρα , στον τοίχο πάνω απ' τον πάγκο της κουζίνας μπορώ αντί για πλακάκια να βάλω κατι άλλο ? Που να μπορεί να σαπουνιζεται

5 Απαντήσεις

  • Τζάμι ή φύλλο μεταλλικό

  • Εμείς που ανακαινίσαμε το σπίτι μας πέρυσι κάναμε μια τεχνική η οποία λέγεται πατητή τσιμεντοκονία και είναι σαν να είναι απλώς βαμμένος ο τοίχος, αλλά το υλικό αυτό είναι ανθεκτικό στην υγρασία και μπορείς να το καθαρίσεις πολύ πιο εύκολα. Μπορείς να το κάνεις και σε απόχρωση που θέλεις για να ταιριάζει με το χώρο σου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!! Αν πάλι δεν σου αρέσει υπάρχουν και αυτές οι λύσεις που μπαίνουν συνήθως στις εστίες για να μην λερώνονται τα πλακάκια/τοίχος από φαγητά κλπ, αλλά νομίζω θα κάνει δουλειά και στον νεροχύτη, μιας και αναφέρουν ότι είναι ανθεκτικά στην υγρασία.

    • Roula_Konstantinou1136

      Οχι πατητη.Ειδικα σε νεροχύτη κουζινας.Εγω που το έχω κάνει το έχω μετανοιώσει.Εχει γίνει χάλια.

  • Στην κουζίνα μου έχω χοντρό τζάμι σε απαλό πράσινο χρώμα. Είναι ότι καλύτερο, καθαρίζει αμέσως & δίνει ιδιαίτερη αίσθηση.

    • katerina-nik1

      Μια φωτό να δούμε το αποτέλεσμα ;;❤️

  • Χαλαζία, αλλά είναι ακριβός. Γυαλι ειναι μια όμορφη λύσις. Βγαίνει καί σέ χρώματα. Καί με σχέδια. Οικονομικό.
    Επίσης υπάρχουν πλακάκια 1,20 πού θά έχουν μόνον ένα αρμό. Καί πλακάκια 3 μέτρων εάν δέν θέλεις κανέναν αρμό, αλλά είναι δύσκολα στήν μεταφορά. Πατητητη τσιμεντοκονία με τίποτα γιά μέρος πού θα έχει όλην τήν ώρα νερά καί λάδια

    • CHristos_Fotou

      Μπορείτε να βάλετε πάγκο κουζίνας με το ίδιο σχέδιο με τον πάγκο τών ντουλαπιών, φυσικά ποιόν λεπτό.

  • ΟΧΙ...γατι ενα καλο πλακακι γυαλιστερο....ΚΑΙ χωρις ΑΡΜΟΥΣ ειναι η πιο καλη ληση,και οικονομικο....με 20$ υπαρχουν καλλα προιοντα.... Και οποιος διαθετει ΧΡΗΜΑ τοποθετη γρανιτη....αλλα εδω παμε σε ΑΛΛΕΣ καταστάσεις, που δεν ενδιαφερουν το μεσο καταναλωτή....

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες