Μπότες Μηχανής

Ερωτήσεις στην κατηγορία Μπότες Μηχανής (1)

Κάνε μια ερώτηση

Έχω αγοράσει ένα ζευγάρι μποτάκια γνωστής μάρκας αλλά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος με αυτά καθώς δεν αναπνέουν όσο θα ήθελα. Τι μου προτείνετε να κοιτάξω?

3 Απαντήσεις

  • Καθαρό δέρμα. Όχι δερματίνη. Χωρίς μεμβράνες Goretex κλπ γιατί αυτές με ένα "σπάσιμο" παίρνουν νερό γιατί είναι λεπτές ως μεμβράνες.

    • j_balis

      Εγώ έχω με καθαρό δέρμα και μεμβράνη gore-tex και αναπνέει κανονικά. Ούτε μια σταγόνα ιδρώτα στο πόδι

    • Xas_Andros

      Αγοράζουμε μόνο με μεμβράνες Gore Tex διαπνέον να σωθεί το ποδαράκι σου

  • Εδώ θα βρεις κάποιες προτάσεις! Διαβάζοντας όμως τις κριτικές και τις περιγραφές των προϊόντων θα αποφασίσεις ευκολότερα ποιες ικανοποιούν τις ανάγκες σου.

  • Πάρε παπούτσια με μεμβράνη goretex ή ddry και ή δυο είναι πολύ καλές και αναπνεουσες. Το οδό θα ήθελα ειναι σχετικό, αν θέλεις και αδιάβροχη μεμβράνη και να το φοράς το καλοκαίρι τότε ναι θα ειναι ζεστά. Το χειμώνα όμως θα ειναι καλα. Αν πάρεις αναπνεουσα μεμβράνη σε δέρμα ειναι επίσης λιγότερο άνετα στην αναπνοή. Αν πάρεις συνθετικό υφασμα (όχι δερματίνη) με αναπνεουσα μεμβράνη τότε θα έχεις καλύτερη αναπνοή χειμώνα καλοκαίρι. Η μεμβράνες δεν «σκάνε» όπως ειπώθηκε. Είτε αδυνατίζουν οι ραφές τους όποτε παίρνουν υγρασία, είτε σκίζονται.