Ξηρά Τροφή Σκύλων

Ερωτήσεις στην κατηγορία Ξηρά Τροφή Σκύλων (26)

Κάνε μια ερώτηση

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω για γαλλικο μπουλντογκ τι τροφή προτείνεται για να μη μαδαει πολύ και για τα δάκρυα στα μάτια;;; είναι 1,5 χρόνων αγόρι....ευχαριστώ

6 Απαντήσεις

  • Optima Nova με κουνελι. Την βρισκω στο primapet θεσσαλονικη. Εχουμε ξεχασει αλλεργιες και μαδημα. Φυσικη τροφη. Πολυ ευχαριστημενοι

    • margarita_anastasiou

      Και εμένα μαδάει και έχει κνισμο της δίνω την platinum την υποαλλεργικη τα ίδια θα δοκιμάσω και αυτήν

  • Έχω ακούσει ότι βοηθάει η Pro Plan με σολωμό. Εγώ στο δικό μου γαλλακι δινω την Pro Plan Optibalance με κοτοπουλο και μπορώ να πω ότι μαδαει μόνο όταν είναι η εποχή. Δάκρυα βγάζει ελάχιστα σχεδόν καθόλου, το τριχωμα του γυαλίζει και τα κακά του είναι όπως πρέπει. Επίσης δεν του προκαλεί αέρια!

    • Nikos_Chariso

      Μακριά από Purina! ποτέ στο σκύλο κάτω από super premium τροφή. Τροφές όπως η Pro Plan Optibalance με κοτόπουλο δε έχει μόνο 20% κοτόπουλο. Όλο το υπόλοιπο κατά ποσότητα είναι σιτάρι, αποξηραμένη πρωτείνη πουλερικών (ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!), καλαμπόκι, ρύζι 7%, ζωικά λύπη, άλευρο σόγιας και λοιπά. Αυτό σημαίνει πως το 70-72% (1-3% περίπου είναι τα υπόλοιπα που δεν σας έγραψα) είναι κατά κύριο λόγο το σιτάρι η "πρωτείνη πουλερικών" και το καλαμπόκι!
      Ειδικά σε μικρόσωμες φιλές που τρώνε μικρές ποσότητες και το κόστος είναι πολύ μικρότερο, δεν υπάρχει λόγος να πέσετε κάτω από super premium.

    • Stavroula_Stani

      Τι εννοείτε super premium τροφή? Πως θα καταλάβω αν είναι όντως?

    • Nana_Konofaou

      Την πάτησα και εγώ με την purina πήρα η χαζή την μεγάλη συσκευασία των 10 κιλών και είναι άθλια.

  • Το μπουλντόγκ θα σου μαδαει έτσι κ αλλιώς.Εγω έχω pug κ δεν το γλιτώνεις..όσο για τα δάκρυα στα μάτια,θέλουν ανά 2 μέρες οπωσδήποτε καθάρισμα οι ζάρες λίγη sudocream για να μην κρατάει υγρασία.Η winner plus adult mini είναι πολύ καλή τροφή για αυτές τις ράτσες.

  • λαδι σολωμου

  • εαν εννοεις τον αποχρωματισμο απο τα δακρυα, φλιτραρισμενο νερο και μονο ινοξ πιατακια, και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τα μποξερ μου που ειναι λευκα και ειχαμε τεραστιο θεμα, επισης η τροφη, χωρις σιτιρα

  • Καντε εξετασεις αιματος μηπως εχει ερλιχιωση το σκυλι σας.