Γυναικεία Ρολόγια

Ερωτήσεις στην κατηγορία Γυναικεία Ρολόγια (4)

Κάνε μια ερώτηση

τα ρολόγια με χρυσό μπρασελε με την κολύμβηση στη θάλασσα αλλοιώνεται το χρώμα??

3 Απαντήσεις

  • Το αλάτι, η αλμύρα δύσκολα εάν είναι καλής ποιότητας το μετάλλο, το αλλοιώνει. Για χρόνια εάν το κάνεις ίσως δεις διαφορά.
    Έχω ρολόι Vogue 150€ περίπου το αγόρασα, με 5 atm. Το βύθιζα στη θάλασσα κ μετά από 2 χρόνια σκουριασε ο μηχανισμός εσωτερικα, , όχι το ρολόι. Το έφτιαξα με 40€. Το μέταλλο εάν είναι ατσάλι δε παθαίνει τίποτα. Κ το ρόδιο ακομη, το οποίο είναι ελάχιστο σε απόθεμα στον πλανήτη κ πιο ακριβο κ από χρυσό, που υπάρχει στα κοσμήματα Swarovski , πάλι ενώ οι οδηγίες λένε να το προσέχεις, με νερό δε μου έπαθε τίποτα . Τα 3atm. όταν λένε, εννοούν λίγες σταγόνες , πιτσιλισμα να το πω απλά. Από 5 ή 10 να αγοράσεις.
    Εγώ έχω κ καουτσούκ και σιλικόνης Q&q , που είναι πολύ φθηνά, από 15 ή 20 € στο ίντερνετ βρίσκεις. Με 10 atm , που είναι Ιαπωνίας τεχνολογία κ είναι απίστευτα. Είμαι υπερευχαριστημενη. Αναλόγως κ τη δουλειά κάνεις. Σε γραφεία δε θα πλένεις τα χέρια συνεχώς κ πάνω απ' το ρολόι, όπως εγώ που εργαζομαι στο νοσοκομείο.
    Κ στα 10atm, το μυστικό είναι το νερό να μην είναι πολύ ζεστό στα καουτσούκ, γιατί παρουσία νερου δε θα έχει ς μέσα στο μηχανισμό, αλλά χαλαρώνει κ χαλάει γρήγορα τα εξαρτήματα κ τότε ίσως χαλάσει ή αλλοιώσει κάτι κ σου εισχωρήσει νερό.
    Έδωσα πολλές πληροφορίες, ελπιζω να τις διαβάσετε

  • Εμένα πάντως μου αλλοιώθηκε και ήταν και ακριβό ρολόι. από τι έμαθα μετά το αλάτι της θάλασσας φταίει.

    • Donnaluna

      Απαράδεκτο.!!! αφού αναφέρεται η κολύμβηση το χρώμα να ξεβάφει.

    • Katsarolis

      Πρέπει να γράφει στις προδιαγραφές από τι μου είπαν εμένα μετά,οτι κάνει για κολύμβηση στην θάλασσα. Αλλιώς δεν ισχύει αυτό.

  • Αν οι ατμόσφαιρες του ρολογιού ATM είναι πάνω από 10 και υποστηρίζουν κολύμβηση τότε δεν θα πρέπει να αλλοιωθεί.

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες