φωτογραφια και βιντεο σε καταστασεις πολυ χαμηλου φωτισμου

τι προτεινετε?

2 Απαντήσεις

  • πολύ καλή για φώτο, αν κρίνω από την πολύ πετυχημένη 6400 που έχω η 6700 είναι κατά πολύ αναβαθμισμένη σε όλα και μην κολλάς στα mega pixel δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία.. (μεγάλο όγκο αρχείων, και δεν νομίζω να την χρειάζεσαι για αφίσες..) Εξαιρετική ποιότητα εικόνας (και μην ακούς τα περι χρωμάτων sony κλπ..) το μόνο αρνητικό ίσως και από την 6400 ακόμα, είναι στο βίντεο που έχει ένα θέμα με την υπερθέρμανση. (δύσκολα βγάζει το 20λεπτο σε 4Κ όταν η 6400 βγάζει άνετα όσο κρατάει η μπαταρία, πάνω από ώρα..) Θα την επέλεγα με κλειστά μάτια εάν δεν είχε αυτό το πρόβλημα, σε όλα τα υπόλοιπα (ποιότητα, χαρακτηριστικά, αναβαθμισμένο μενού, αισθητήρας, σταθεροποίηση, χρώματα, καλύτερο σώμα, extra ροδέλα μπροστά για ρύθμιση στο exposure κλπ. ) Αν είσαι του βίντεο θα έλεγα να πας στην νέα a7cii η τέλεια απ όλες τις απόψεις (φώτο και βίντεο, χωρίς υπερθέρμανση..) αλλά βεβαίως με το κόστος λίγο παραπάνω (νομίζω κάπου στα 400 ευρώ.)

  • Θα έλεγα να κοιτάξεις την σειρά sony A7 s. Υστερούν σε megapixel αλλά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ξέρω ότι είναι απίστευτες.

    • VAS_ILIS

      Και σε συνδυασμό με κάποιο καλό φακό με ανοιχτό διάφραγμα