Καλησπέρα!! Υπάρχει κάποιος πού να είναι ευχαριστημένος από φορητό κλιματιστικό για ψύξη/θέρμανση? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

2 Απαντήσεις

  • Εγώ πήρα πρόσφατα φορητό, ειναι καλά σε απόδοση σαν αυτά που μπαίνουν στον τοίχο. (αντίστοιχος θόρυβος τα πιο πολλά. και αντίστοιχη η χρέωση της Δεη...) Το αρνητικό τους ειναι ότι στην ψύξη πρέπει να βγει έξω ένας χοντρός σωλήνας για να βγαζει τον ζεστό αέρα εκτός σπιτιου, αρα πρέπει να ανοιξετε τρυπα στον τοιχο/τζάμι, η να το βγάλετε απο το παραθυρο το οποίο όμως θα ειναι εν μέρει ανοιχτό... εγώ κανω το τελευταίο, με ανοιχτο παράθυρο περιπου 10-15 εκατοστά για να βγαινει ο σωληνας και ειμαι ευχαριστημένος. Θεωρώ πως αν ηταν τελείως κλειστό το παραθυρο θα ειχα καλυτερη απόδοση αλλα τι να κάνουμε... Όσο για τις μάρκες,όλα την ιδια δουλεια κάνουν ,αναλόγως πόσα έχετε να διαθέσετε.

  • Καλησπέρα, ψάχνοντας στοχευμένα τους "ευχαριστημένους" προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι θα είναι καλή επιλογή. Το έκανα και εγώ και πέταξα 480 ευρώ.
    Εναλλακτική:
    Πήγαινε σε ένα μαγαζί που πουλάνε τέτοια κλιματιστικά και πες τους να το βάλουν σε λειτουργία. Βάλε το χέρι σου πίσω στον σωλήνα. Μετά ρώτησέ τους το παρακάτω:
    "όλος αυτός ο αέρας που το κλιματιστικό πετάει έξω από το σπίτι μέσω του σωλήνα του, πώς αναπληρώνεται?"

    Μετά αν θέλεις πήγαινε στο τμήμα με τους απορροφητήρες κουζίνας και βάλε το χέρι σου πίσω στην εξαγωγή.

    Μετά αν έχεις ακόμα κουράγιο γύρισε εδώ πίσω και μοιράσου τις εμπειρίες σου για να βοηθηθεί και άλλος κόσμος.

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες