Γυαλιά Ηλίου

Ερωτήσεις στην κατηγορία Γυαλιά Ηλίου (9)

Κάνε μια ερώτηση

Έχετε να προτείνεται γυαλιά ηλίου που να μην παίρνανε οι ακτίνες του ήλιου καθόλου γιατί έχω πολύ ευαισθησία στον ήλιο κ με δυσκολεύει;;;; Έστω σε μεγάλο βαθμο Ευχαριστώ!

24 Απαντήσεις

  • δεν εχεις παρα να πας να δοκιμασεις σε ενα καταστημα το μονο που μπορεις να κανεις παρα να περιμενεις προτασεις εδω μεσα.....γιατι και τα φτηνα Polaroid με 30-40€ εχουν πολυ καλα Polarized φιλτρα για τον ηλιο που κανουν πολυ καλη δουλεια το θεμα ομως ειναι τι θελεις εσυ. το καλυτερο ειναι να τα δοκιμασεις πρωτα. εγω Polaroid εχω πολλα χρονια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    • Eria_Theodorou

      Polaroid εχω παρει 2 ζευγαρια για την θαλασσα και τελικα τα φοραω παντου,ειναι πολυ καλος ο φακος ειδικα με φακους επαφης που με τυφλωνει ο ηλιος.

    • felix_cobra

      δεν ειναι καν φακος αυτο που φορανε τα polaroid.ειναι φιλμακια.βγαλε τον φακο και θα καταλαβεις τι εννοω.

  • Etnia Barcelona Κορυφαίο επίπεδο φακού και κορυφαία υλικά

    • Andrikopoulou_Christina

      Πόσο δίκιο έχετε ! Τα έχω από το 2014 και θα τα αλλάξω τώρα λόγω κάποιων γρατζουνιων! Ο φακός δεν υπάρχει !!!!

    • Jim_GTX_3071_Gen_2

      Τα δανειστηκα σε ένα ταξίδι την ώρα της οδήγησης από τον ξάδερφο μου όπου τα δικα μου Oakley polarized τα είχα ξεχάσει. Με θαμπωνε ο ήλιος και μου λέει, φορά γυαλί να χαζεψεις. Από μέσα μου είπα ότι γυαλί εκτός Oakley polarized δεν υπάρχει. Τα φοράω και νόμιζα πως έβλεπα ταινία στιλ Avatar.!! όλα τα έβλεπα με χρώματα τρισδιάστατα. Σε τρεις μέρες τα αγόρασα 250 ευρώ από ίντερνετ.. Etnia Barcelona NH206/BKRD. Απλά κορυφαίος φακός με διάφορα από άλλους

  • Οι οφθαλμίατροι, δίνουν ειδικά γυαλιά στους ασθενείς τους, μετά από την εγχείρηση. Ρωτήστε τον γιατρό σας, αν μπορείτε και σεις να τα χρησιμοποιήσετε

  • Maui Jim.ΚΟΡΥΦΑΙΟ σε φακο και ποιοτητα υλικων.Τσιμπημενη η τιμη του αλλα οτι δινεις,παιρνεις.

  • Φίλε Γιώργο το καλύτερο γυαλί ηλίου από άποψη προστασίας είναι τα serengeti γυαλιά τα οποία είναι όντως made in Italy με μερικά να είναι κατασκευασμενα στην Ιαπωνία όλοι οι φακοί τους είναι polarized, με μια εσωτερική επίστρωση καθώς και μερικά μοντέλα έχουν ένα ελαφρύ καθρέφτη και το ποιο σημαντικό είναι φωτοχρωμικα ηλίου. Απλά δεν είναι των 30 40 ευρώ που είναι απλά polarized πχ Polaroid και izipizi που ξεφλουδιζουν αλλά κάνουν από 200 μέχρι 300 ευρώ και ο φακός κατά 80% είναι κρύσταλλο.

  • Καλό είναι να επιλέξεις γυαλιά με ένδειξη UV400 που έχουν φίλτρο προστασίας τουλάχιστον 99% από τις UVB και 95% από τις UVA ακτίνες και να προτιμήσεις μαύρους ή σκούρους γκρι φακούς. Κάποιες επιλογές μπορείς να βρεις εδώ .

    • Γιωργοςnw

      Ευχαριστώ ❗

    • loram77

      Καλό θα ήταν να επενδύσεις σε ενα ζευγάρι με polarized φακούς καλής ποιότητας. π.χ. REVO, PERSOL

  • Λοιπόν δώσε σε βάση.
    έχω κάνει 2 επεμβάσεις στο ίδιο μάτι πολύ σοβαρές και σε μικρή ηλικία.
    Μετατραυματικό γλαύκωμα και βαλβίδα Αχμέντ για να ρυθμίζει την όραση.
    Μια ήταν η μάρκα maui jim

  • arnette la pistola

  • Κορυφαίους φακούς έχουν τα vuarnet....για οδήγηση θάλασσα και σπορ...
    .Ακριβά αλλά αξίζουν κάθε ευρώ.....

  • Γυαλια ηλεκτροκολλησης και θα είσαι πένα αγορίνα εμπιστεύσου με

  • oakley.θα το πληρωσεις 150 -200 ευρω αλλα θα σωθεις.απο εναν οπτικο

  • Maui Jeam πιστεύω ένα αππο τα καλύτερα γυαλιά υλιου στον κόσμο

  • Αν δεν περνάνε καθόλου ακτίνες του ηλίου δεν θα βλέπετε κιόλας. Ένα μέρος της uv ακτινοβολίας πρέπει να περνάει. Συμβουλευτείτε τον οπτικό που εμπειστεύεστε δια ζώσης.

  • Τα Polaroid και τα UVEX είναι πολύ καλά για τα χρήματα που κοστίζουν!

  • Eπιλέξτε τα γυαλιά ηλίου MOSCOW MULE.εχουν πολύ καλα Polarized φίλτρα

  • Καλημέρα. Σαν οπτικός έχω να σου προτείνω τους Polaroid, χάρη στο ενσωματωμένο φίλτρο που διαθέτουν έχουν την ικανότητα να εμποδίζουν την αντανάκλαση του έντονου φωτός και να προσφέρει στον χρήστη βελτιωμένη όραση. https://www.skroutz.gr/c/2882/gialia-iliou/m/81147/Kage.html

  • Πώς βρίσκουμε το μέγεθος που μας ταιριάζει αν θέλουμε να τα παραγγειλουμε

  • Etnia Barcelona δεν υπάρχει καλύτερος φακός και μετά τα Revo αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν πλέον Ελλαδα

  • τυχαία έπεσα πάνω σε αυτήν την μάρκα (trussardi) πριν από χρόνια σε κατάστημα στην επαρχία. ο φακος τους άπαικτος. Αυτα που αγορασα ειναι πιο σκουρος ο φακος στην πάνω πλευρα. Τα μόνα γυαλια που ευχαριστήθηκα στον ήλιο. Στα μειονεκτήματα, ο σκελετός είναι πολύ βαρύς. Αυτος τουλάχιστον που αγορασα εγω. Εκεινη τη στιγμή δυστυχως δεν το κατάλαβα. Επίσης, ο καταστηματάρχης με άφησε να τα δοκιμάσω εκτός καταστηματος, κοιτάζοντας τον ήλιο κτλ. Και αυτό βοήθησε πολύ στη σωστή επιλογή φακών!

  • Τα πιο αξιοπιστα γυαλια ηλιου ειναι τα revo polarized.Ειναι τα καλυτερα.Περισσοτερα στο https://revo.com

  • bolle holman!!!!τα πολοτικα φυσικα!

  • Polaroid

  • Flying fisherman fowey, made in USA ίσως τα πιο ξεκούραστα φίλτρα που έχω δοκιμάσει...

  • File phgenai Jade Black alla einai apo Amerikh. Den pernaei tipota

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες