Τι παπούτσια να πάρω

2 Απαντήσεις

  • Καλημέρα! Αυτό που πρέπει να λάβεις υπόψιν για να αγοράσεις τα κατάλληλα ποδοσφαιρικά παπούτσια είναι το έδαφος που θα παίξεις ποδόσφαιρο. Για γηπεδάκια 5x5 που έχουν χλοοτάπητα κατάλληλη επιλογή είναι τα ποδοσφαιρικά παπούτσια με σχάρα ενώ αυτά με τις τάπες θα τα πάρεις για χρήση σε γήπεδα με φυσικό ή τεχνητό γρασίδι. Επίσης αν πρόκειται για γήπεδο εσωτερικού χώρου τότε θα πρέπει να κινηθείς προς Ποδοσφαιρικά Παπούτσια Σάλας που είναι κατάλληλα για χρήση σε κλειστά γήπεδα.

    • Athina_Chasogia

      @vchrisanthakopoulos Καλησπέρα! Help: Επειδή προφανώς γνωρίζεις από ποδοσφαιρικά σε παρακαλώ ενημέρωσέ με ποια ποδοσφαιρικά έχουν "φαρδύ" κουτεπιέ... Αγόρασα στο γιο μου Puma από Intersport 128 ευρώ και δυστυχώς με την πρώτη που τα έβαλε τον πονέσαν εξωφρενικά στα πλάγια! Τα έβγαλε αμέσως! Τα πήγα τσαγκάρη μήπως να τα ανοίξει αλλά 0!. Πάλι τον πονάει το δεξί! Θα τα δώσω σε άλλο παιδάκι με πιο λεπτά ίσως ποδαράκια... γιατί κρίμα να πάνε χαμένα. Είναι ακριβά. Τώρα στο γιο μου πρέπει να πάρω άλλα και δεν ξέρω ποια μάρκα θα έχει όχι τόσο στενή φόρμα! Άσε που όταν τα δοκιμάζεις όλα σούπερ είναι! Help please!

    • lefteriskyp

      @Athina_Chasogia Θεωρητικά όσο καλύτερη ποιότητα είναι το ποδοσφαιρικό παπούτσι, τόσο πιο εύκολα ανοίγει και εφαρμόζει στο πόδι. Κάποια χρειάζονται περισσότερη υπομονή και χρόνο.
      Υπάρχει η διαδικασία με το ζεστό νερό:
      Φοράει ο γιος κάλτσες ποδοσφαίρου και νέα παπούτσια και τα βυθίζει σε λεκάνη με ζεστό νερό μέχρι να μουλιάσουν για 15-20 λεπτά. Αφού τα βγάλει περιμένει φορώντας τα παπούτσια μέχρι να στεγνώσουν με φυσικό τρόπο για να πάρουν τη φόρμα του ποδιού του.
      Όταν στεγνώσουν τρίψτε τα με λίγη βαζελίνη γύρω γύρω (όχι πολλή).
      Τα δοκιμάζει αρχικά σε προπόνηση και όχι σε αγώνα έχοντας πάντα δεύτερο ζευγάρι μαζί του.
      Τα Copa που χρησιμοποιώ προσωπικά είναι τα πιο εύκολα σε προσαρμογή που μπορώ να σκεφτώ.

  • Adidas f50

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες