Μέλι

Ερωτήσεις στην κατηγορία Μέλι (3)

Κάνε μια ερώτηση

Ποια απ τις 2-3 βανιλιες ελατης θεωρειτε καλυτερη? Ανα χρονια αλλαζουν οι γευσεις?

5 Απαντήσεις

  • Το korys αγαπητέ, είναι φανταστικό...ακριβό αλλά πραγματικό μελι βανιλια..παίρνω συνέχεια...δεν νομίζω υπάρχει καλύτερο...παρήγγειλε ένα κ θα με θυμηθείς.. ψάξε να το βρης με όσο μικρότερη τιμή.. σε αυτό η γεύση παραμένει ίδια...έχει πάρει στο εξωτερικό πάνω από 20 βραβεία.. είναι επαγγελματίας σωστός ο ιδιοκτήτης.. έχει μεράκι.. εγώ δεν τον ξέρω.. μόνο το μελι του, καθώς κ καστανιας έχω δοκιμάσει από τον ίδιο.. τρομερό κ αυτό.. μπράβο του..

  • Μέλι Ταϋγέτου ελάτης βανίλια
    Φωτόπουλος Χαράλαμπος
    Πλατινένιο βραβείο για το 22!!!!

    • faderon

      πολύ καλό του Φωτόπουλου, θα συμφωνήσω!

  • Από αξιολογήσεις χρηστών και εμπειρία φίλων γνωρίζω ότι το μέλι Ελάτης από Μελίδωρον αξίζει τόσο για τη γεύση, όσο και για την ποιότητά του. Τώρα αν εννοείς αν αλλοιώνεται η γεύση του μελιού στο βάζο με τα χρόνια, ο παραγωγός αναφέρει ότι λόγω της χαμηλής περιεκτικότητάς του σε γλυκόζη, κρυσταλλώνει πάρα πολύ δύσκολα έως καθόλου, οπότε με σωστή συντήρηση δεν νομίζω πως θα δεις αλλαγή στη γεύση.

  • Φωτοπουλος βανιλια ελατου

  • Το μέλι βανίλια παράγετε αποκληστικά από την μαύρη Πεύκη στο Μέναλο - Ταΰγετο, δεν ζαχαρώνη και είναι το κορυφαίο μέλι παγκόσμια
    Παράγετε μόνο σε αυτές της περιοχές .
    Δεν θα το βρείτε πουθενά αλλού σε ολο τον κόσμο.