Κινητά Τηλέφωνα

Ερωτήσεις στην κατηγορία Κινητά Τηλέφωνα (448)

Κάνε μια ερώτηση

Καλημέρα..απο 200 μέχρι 250ε με την καλύτερη κάμερα, google,κ η οθόνη να αντέχει όταν πέφτει από ένα μέτρο, γιατί έχω ένα σαμσουνγκ που του αλλάζω συνέχεια οθόνες, δεν θέλω ξανά σαμσουνγκ, ποιο είναι?

25 Απαντήσεις

  • Αν θες να μη σπάει σε πτώσεις θα πας σε rugged (κατηγορία ανθεκτικά)
    Τα περισσότερα rugged είναι κινέζικα και έχουν mediatek επεξεργαστή που δε συνεργάζεται καλά με την google camera και αμφιβόλου ποιότητας αισθητήρες.
    H motorola έχει το defy αν θες κάτι κάπως επώνυμο στα 200€ με τριπλή πίσω κάμερα.

    Η άλλη λύση είναι να βάλεις μία χοντροκομμένη θήκη και να πάρεις κινητό με τζάμι στηνοθόνη gorilla glass victus. Δε νομίζω όμως να βρεις σε αυτές τις τιμές.

    • xristos zervakis

      to motorola ειναι της πλάκας σε σχέση με τα κινέζικα ούλεφον , ούκιτελ π.χ . Εγω ένα άρμορ Χ5 το έχω 5 χρόνια με άπειρες πτώσεις και σκόνες/νερά λόγω δουλειάς και ακόμα δουλεύει.

  • τζαμακι και καλη θηκη και εισαι κομπλε, απεφυγε κινητα με κυρτη οθονη

  • Caterpillar

    • Igor_Giganski

      Αυτό αντέχει τις πτώσεις αλλα δεν αντέχεται σαν κινητό, είναι χάλια

  • https://www.skroutz.gr/s/20243460/CAT-B26-Dual-SIM-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-%CE%9A%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%AC-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html
    Το έχει γνωστός μου οικοδόμος. Το πετάει από την σκαλωσιά και μετά κατεβαίνει και τηλεφωνάει και ούτε γάτα ούτε ζημιά

  • Πάρε καλή θήκη από την αρχή (πχ dbrand).

  • Xiaomi redmi note 12/12pro/sumsung galaxy a33το τελευταίο είναι πολύ καλό

    • hlias395

      Δεν σπάει η οθόνη, κόβονται οι επαφές κ δεν ανάβει η οθόνη... Το κινητό λειτουργεί..

  • Πάρε θήκη

    • hlias395

      Με θήκη κ τζαμακι , πέφτει από το ένα μέτρο κ μαυρίζει η οθόνη...χαλάει... Σαμσουνγκ....

  • xcover 5s

  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 260€ και κατά προτίμηση βάλε τζαμάκι από την spigen

  • Xiaomi nope 9 pro 10 pro
    11

  • Xiaomi redmi note 10 pro.

  • Πάρε armor x6

  • Καλημέρα σας, δείτε την μάρκα AGM, αδιάβροχα μερικώς και ανθεκτικά σε πτώσεις. Θεωρούνται πολύ καλά για επαγγελματίες.

  • Πάρε ένα ulefone armor

  • Πάρε κάτι αλλά αντί για σαμσουνγκ
    Ξέρω γω xiaomi
    Realme

  • Ότι κινητό και να πάρεις αν πέφτει όλη την ώρα κάτω και τρώει τούμπες θα θες και οθόνη!το ότι δεν θες Samsung ξανά δεν σημαίνει ότι δεν είναι και καλό και χαλάει εύκολα!

  • Πήρα το Χιαομι 12 , μια χαρά..

  • Xiaomi redmi note 10 5g !! Το έχω σχεδόν 2 χρόνια χωρίς τζαμακι μόνο με θήκη σιλικόνης και κορδονι!! Παρόλα αυτά, έχει πέσει άπειρες φορές. Δεν έχει πάθει τίποτα...

  • Βγαλε το τζαμακι απο την οθονη και ασε θηκη μονο απο πισω....θα ησυχασεις

  • Motorola

  • Θα μπορούσες να ψάξεις για rugged επειδή είναι δυνατα κηνιτα και Επειδη έχουν και καλή χωρητικότητα. Για παράδειγμα ένας φίλος μου θα πάρει ένα oukitel που έχει 256 gb μνήμη για 140/150€

  • Εγώ πάντως έχω το samsung a 13 με τριπλή κάμερα από πίσω έχει πέσει άπειρες φορές και δεν έχει πάθει τίποτα και το έχω αρκετό καιρο

    • Bitman

      και εμενα , ενα samsung a33 5g εχει πέσει πολλές φορές , τωρα τελευταία και χωρίς θήκη , χωρίς τζαμάκι , δεν έχει πάθει τίποτα . Έχει πέσει και σε νερό , είναι μερικώς αδιάβροχο ! Οι παλιές σειρές samsung a40 χαλάγανε αμέσως με πέσιμο ...

    • varsamisdimitris9

      Εγώ είχα ένα Xiaomi Redmi note 7 για 2 χρόνια και η θήκη δεν έκανε απολύτως τίποτα μέχρι που μου έπεσε από 1,5μετρο και έγινε κομμάτια οπότε κανένα OnePlus η realme

  • Mπες στην OUKITEL και διάλεξε

  • Motorola Defy scrutz στα 170 ευρώ πλέον (από 250), το έχω από το 2021 και δεν το αλλάζω

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες