Κινητά Τηλέφωνα

Ερωτήσεις στην κατηγορία Κινητά Τηλέφωνα (448)

Κάνε μια ερώτηση

Προτάσεις κινητών έως 200 ευρώ

Θέλω να πάρω κινητό μέχρι 200€ ποίο μου πρότεινε;

35 Απαντήσεις

  • Το νούμερο 1 πιο σημαντικό χαρακτηριστικό ενός κινητού είναι ο επεξεργαστής. Είναι πιο σημαντικό από τη μάρκα του κινητού. Η Xiaomi χρησιμοποιεί κυρίως δύο μάρκες επεξεργαστών, Mediatek και Qualcomm Snapdragon και η Samsung χρησιμοποιεί επίσης τις ίδιες μάρκες καθώς και τούς δικούς τους επεξεργαστές που ονομάζουν Exynos.

    Οι Qualcomm Snapdragon επεξεργαστές είναι σαφώς καλύτεροι. Είναι πιο γρήγοροι, αξιόπιστοι, καταναλώνουν λιγότερη μπαταρία, έχουν καλύτερη επεξεργασία φωτογραφιών και δεν τίνουν να υπερθερμένονται στο βαθμό των επεξεργαστών Mediatek. Το Xiaomi Redmi Note 10 Pro έχει τον Qualcomm Snapdragon 732G που είναι εξαιρετικός για την τιμή.

    Σε σύγκρηση το Redmi Note 11 Pro, για παράδειγμα, που είναι πιο καινούργιο μοντέλο έχει επεξεργαστή Mediatek, με αποτέλεσμα να είναι πιο αργό από το παλαιότερο μοντέλο και η κάμερα δεν υποστηρίζει 4K βίντεο. Είμαι σίγουρος ότι τα μοντέλα με τα οπόια είχαν προβλημα οι άλλοι σχολιαστές είχαν επεξεργαστή Mediatek, όπως π.χ. το Redmi Note 10t.

    • George_Stamoulis3223

      Επίσης σημαντικό , ισως και περισσότερο απο το hardware είναι το software. Το Xiaomi Redmi 9 NFC που έχω ακόμη έχει θέματα. Δεν συνδέεται με Bluetooth με όλες τις συσκευές. Πχ. στο αυτοκινητό μου δεν μπορεί να συνδεθεί στην κονσόλα παρά μόνο για να δείς την φόρτιση της μπαταρίας του κινητού σου! Ολα τα υπόλοιπα τηλέφωνα της οικογένειας συνδέονται κανονικά, Samsung, Iphone, Motorola, Zte. Επίσης το Navigation app HereWe Go δεν τρέχει. Μόνο για λίγο και μετά κολλάει όλο το τηλέφωνο.

  • Θα σας πρότεινα να πάτε προς Samsung. Είναι αρκετά ποιοτικά κινητά, άλλαξα σε Samsung μετά από 8 χρόνια Xiaomi. Είναι ανθεκτικά και είναι σίγουρα ένα κινητό που αν το προσέχετε θα το έχετε για τουλάχιστον 3 χρόνια. Το Samsung Galaxy A13 (Samsung Galaxy A13 Dual SIM (4GB/128GB) Light Blue) και το Samsung Galaxy A32 (Samsung Galaxy A32 4G Dual SIM (4GB/128GB) Awesome Blue) είναι στα 200-220ευρώ από τις καλύτερες επιλογές. Μετά θα σας πρότεινα να παρακολουθείτε και την τιμή του Samsung Galaxy A52s καθώς είναι ακόμα καλύτερο. Το έχω επιλέξει για τη μητέρα μου που αλλάζει κινητό κάθε 5 χρόνια.

    • Stef_anakis

      Νόμιζω ότι τα Samsung είναι υπερτιμημένα και ακριβά σε σχέση με τα Xiaomi, είμαι κάτοχος Xiaomi 7 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.

    • Polina_Stv

      Δυστυχώς εγώ δεν είχα την ίδια εμπειρία. Η πρώτη μου συσκευή έπαθε μητρική, η δεύτερη μια μέρα απλά δεν άνοιξε ποτέ ξανά. Νομίζω πώς η ποιότητα τους έχει αλλάξει. Σκέψεις φυσικά, γιατί δεν έχω πολλές γνώσεις πάνω στο θέμα. Το τελευταίο μου κινητό (4η συσκευή Xiaomi) ήταν το 10t pro και άντεξε 1μιση χρόνο. Τίμια, αλλά πλέον πήγα προς Samsung και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.

    • jdran

      έχει πλέον αλλάξει το σκηνικό και η Samsung έχει βελτιωθεί αρκετά, ενώ τα Xiaomi έχουν πάρει την κατιούσα..

    • kingracer123

      Στην παρούσα κατάσταση στην αγορά κινητών τηλεφώνων, στο budget των 200 ευρώ η samsung έχει από τα χειρότερα κινητά στον τομέα του value. Πουλάει καθαρά το brand name. Η xiaomi κ η realme είναι από τις καλύτερες προτάσεις σε αυτά τα λεφτά

  • Realme 8i

    • makismentis8

      Αυτό έχω και εγώ και πραγματικά αξίζει τα λεφτά του

  • Poco m5 είναι ένα καινούργιο τηλέφωνο με καινούργιο επεξεργαστή και τέλεια κάμερα

  • Αναλογος τι χρηση θες να κανεις στο κινητο που θες. Εγω εχω poco x3 pro και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.Εχει φαει χιλια πεσηματα και δεν μασαει. Και δε κολαει καθολου.

  • Redmi Note 12
    8 GB / 256 GB 180€

  • Xiaomi redmi note 11/11s

  • Samsung galaxy A13

  • Samsung A14 5g

  • Βρες ένα Xiaomi με όσο μεγαλύτερη μνήμη RAM/ROM μπορείς.
    Και θα σου πρότεινα να βάλεις λίγα ακόμα και να είναι και 5G.

  • Υπάρχει προσφορά για το Realme 9 5G με 149 ευρώ , με επεξεργαστή snapdargon 695.

  • Xiaomi Redmi Note 11S αν ειναι απο σκρουτζ

  • Motorola defy, Motorola Moto g32

  • Για τέτοιο ποσό να κοιτάξεις τις πιο οικονομικές συσκευές της Xiaomi η της Huawei / Honor

  • Samsung A03 με λιγότερα από 150€

  • Redmi Note 9 Pro

  • Motorola ψάξε

  • Samsung a 13 I 14

  • Samsung m 13

  • Xiaomi Note 10 pro ,ασυναγώνιστο .

  • Προτείνω ανεπιφύλακτα το huawei P40 lite το έχω εδώ και 2 χρόνια και ακόμα συνεχίζει να δουλεύει τόσο Καλαα όσο στην αρχη

  • Samsung Galaxy a13

  • realme 8i

  • Samsung galaxy a13 5g 4g 128g

  • iPhone se 2016

  • realme 9

  • Samsung galaxy A13

  • Samsung galaxy a13 είναι πολύ καλό!!

  • Οποίο κ να πάρεις σε αυτά τα λεφτά δεν θα δεις διάφορες, σημαντικές τουλάχιστον. Οπότε πάρε κάποιο με καλή υποστήριξη,σαμσουνγκ δλδ. Αν έχεις σκοπό όμως να το κρατήσεις αρκετό καιρό θα σου έλεγα να δώσεις 50-100 ευρώ παραπάνω γιατί τα οφέλη θα είναι σημαντικά σε επεξεργαστή, ταχύτητα δλδ κάμερες κτλ

  • Xiaomi redmi note 11 6gb 128gb ξεκαθαρα friend

  • Xiaomi redmi note 11 η Vivo Y 35?

  • Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Σιγουρα το καλύτερο πακέτο στην τιμη του.

  • Καλησπέρα σας, σας συνηστώ να πάρετε το vivo y 33s

  • Samsung galaxy a13, φαίνεται τίμιο.

  • Πάρε το realme c31 64GB αξίζει

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες