PS3 Games

Ερωτήσεις στην κατηγορία PS3 Games (3)

Κάνε μια ερώτηση

Ηπαρχι forza horizon για ps3

2 Απαντήσεις

  • Το Forza Horizon είναι αποκλειστικότητα του Xbox, ωστόσο υπάρχουν αντίστοιχα παιχνίδια για PS3, τα λέει πολύ αναλυτικά ο @Extinction παρακάτω.

  • Καλησπέρα, μπορείτε να βρείτε μεταχειρισμένα παιχνίδια PS3 και συγκεκριμένα για την κατηγορία - είδος Racing στον παρακάτω σύνδεσμο:

    https://www.skroutz.gr/c/596/metaxeirismenoi-titloi-hlektronikwn-paixnidiwn/f/556742_669499/PS3-Racing.html

    Το Forza Horizon στο PS3 υπάρχει μόνο σε παλαιές εκδόσεις, δηλαδή το Forza Horizon 1 & 2. Οι οποίες δεν διατίθενται πλέον προς πώληση. Δεδομένου ότι η Sony έχει κλείσει το PS Store θεωρώ δύσκολο να βρεθεί. Για το PS3 συγκεκριμένα, έχω να προτείνω το Burnout Paradise το οποίο μπορεί να μην έχει γνωστά οχήματα, αλλά για εμένα το Forza έχει πάρει μεγάλη επιρροή από τον συγκεκριμένο τίτλο σε θέματα όπως Open World Racing. Δίνει αρκετή ελευθερία και έναν απολαυστικό χάρτη γεμάτος άλματα και κρυφές πίστες, σε γενικές γραμμές είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια καθώς δίνει την ελευθερία στον παίχτη να κάνει ο,τι θέλει! Είτε αυτό είναι αγώνες, είτε να κάνει βόλτες σε μια πόλη γεμάτη και όμορφα στολισμένη από τους προγραμματιστές της εταιρείας Criterion. Αργότερα, ή ίδια ομάδα προγραμματιστών κυκλοφόρησε και το NFS Hot Pursuit (2010) το οποίο για εμένα είναι εξίσου δυνατός τίτλος! Κλείνοντας να πω ότι έχω παίξει αρκετές ώρες και τα 2 παιχνίδια που ανέφερα και αξίζουν αρκετά. Ελπίζω να βοήθησα!