Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει από ανακατασκευή Τη γνώμη του Ευχαριστώ.

7 Απαντήσεις

  • Αν η τιμή είναι καλή, αξίζουν! Τα refurbished είναι καλύτερα από μεταχειρισμένα, καθώς έχουν ελεγχθεί και αν είχαν κάποιο πρόβλημα, έχουν διορθωθεί. Επίσης πλέον έχεις και εγγύηση, οπότε αξίζουν πολύ περισσότερο από μεταχειρισμένο ενός ιδιώτη. Η μόνη κατηγορία που προσωπικά δεν θα επέλεγα refurbished είναι αυτή των σκληρών δίσκων για υπολογιστή.

    • ANTONIS_CHATZIDAKIS48

      Ευχαριστώ πολύ φίλε.

    • ΠarιsD

      Φίλε η μπαταρία είναι καινούρια; 100 % υγεία δλδ ;

    • vagman_reviews

      Αυτή την απορία έχω και εγώ. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις απευθείας με το κατάστημα που σε ενδιαφέρει π.χ. τα περισσότερα iPhone είναι απο TheFixers.

    • Kostas "Kotsos" Kapetis

      Πρόσφατα αγόρασα refurbished iPhone XR και δεν το έχω μετανιώσει. Η μπαταρία του είναι στο 89%. Συνάδελφος έτυχε με μπαταρία στο 100%. Σε επικοινωνία που είχα με την εταιρία με ενημέρωσαν πως όλα τα κινητά έχουν υγεία μπαταρίας από 85% και πάνω. Κατά τα έλα είναι σαν καινούριο. Και με 1 χρόνο εγγύηση, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

    • uanasis

      Σου δίνει 1 χρόνο εγγύηση και μετά τον 1 χρόνο χαλάει ;

    • uanasis

      ... και ποιος την δίνει την εγγύηση ;

    • _bill_

      Όποιος/α είχε ποτέ του αποκτήσει Iphone γνωρίζει οτι αυτά τα τηλέφωνα, δεν χαλάνε ούτε έπειτα απο 1 χρόνο, ούτε έπειτα απο 2 αλλά ούτε και έπειτα απο 5+ χρόνια.

    • Kostas "Kotsos" Kapetis

      Δεν έχω συμπληρώσει χρόνο, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω αν θα χαλάσει, αν και μετά από σχεδόν 10 μήνες δεν έχει κάνει κιχ. Ίσα, ίσα, η μπαταρία μου κρατάει περισσότερο με την τελευταία έκδοση του iOS.
      Όσο για την εγγύηση, στη δική μου περίπτωση, είναι από την iRepair.

  • Τι μπορεί να πάει "στραβά" αν κάποιος αγοράσει ένα ανακατασκευασμένο iphone ?
    Πάρα πολλά πράματα️ !
    Μπορεί να μας πέσει με το που το πάρουμε στα χέρια μας.
    Μπορεί να αποφασίσει να κάνει μια “βουτιά” στη θάλασσα ή ακόμα και να έρθει χτυπημένο από τη μεταφορική.
    Τίποτα όμως από τα παραπάνω δεν διαφέρει από όσα μπορούν να πάνε «στραβά» κατά την αγορά και ενός καινούριου iPhone
    ️Το όπλο μας ενάντια σε αυτές τις κακοτοπιές και στο… κακό το μάτι είναι τα επισκευαστικά κέντρα, όπως ακριβώς και για τις καινούργιες συσκευές.

    • mpympakis2

      Τα ανακατασκευασμενα έχουν ελεγχθεί και στην μπαταρία ότι λειτουργεί χωρίς θέματα και αν προκύπτει θέμα έχει αλλαχθεί κατά την ανακατασκευή σε σοβαρές εταιρείες που ασχολούνται με τέτοιου είδους πωλήσεις ενημερώνουν αν υπάρχει θέμα σε οτιδήποτε αφορά την συσκευη

    • mpympakis2

      Επιπλέων τα χαρακτήριζαν με grade A grade B Και εχει να κάνει με τα σημάδια περιμετρικά της συσκευής.

      Grade A: Συσκευή σε άριστη κατάσταση με ελάχιστα ή καθόλου σημάδια χρήσης
      Grade B: Συσκευή σε πολύ καλή κατάσταση με εμφανή σημάδια χρήσης (γρατζουνιές, φθορές κ.ο.κ.) στην οθόνη ή και στο πίσω μέρος της
      Grade C: Συσκευή σε καλή κατάσταση με εμφανή σημάδια χρήσης (γρατζουνιές, φθορές κ.ο.κ.)

  • Αγόρασα το iphone 11 pro Max πρόσφατα, refurbished Grade A
    Έπαθα σοκ με το πόσα χρήματα γλίτωσα και πραγματικά ήταν σαν αχρησιμοποίητο . Η τιμή του στα 512GB ήταν γύρω στα 1700 ευρώ ( καινούργιο ) και εγώ το πήρα στα 650.
    Το μόνο που θα σου πω είναι να κοιτάξεις όταν αγοράσεις κάποιο να αναγράφεται η υγεία της μπαταρίας του.

    • stamatos46

      Ξέρεις τι είναι να παίρνεις refurbished με 100% μπαταρίας και μέσα σε 2 ωρες να σου πέφτει η μπαταρία και μετά απο 2 μερες να πηγαινει στο 95 και να πέφτει και αλο?Πίκρα.

    • Efithe98

      γενικά στα refurbished πρέπει να είσαι σίγουρος και να ρισκάρεις λίγο.. όπως και να το κάνεις δεν είναι καινούριο άρα παίζει και η τύχη το ρόλο της

    • valantis1926

      Μήπως έκανες Update το ios? Γιατί σε κάθε update πέφτει η μπαταρία, είτε καινούργιο είτε Refurbished.

  • Πήρα πριν απο 6 μήνες ενα iphone 11 pro με 92% υγεία μπαταρίας και κυριολεκτικά δεν έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα ... Παράλληλα έχεις και εγγύηση για ένα έτος, απλά το αναφέρω.

  • Eχει 1 χρόνο που αγόρασα και γω ένα iphone xs max refurbished στην αρχή ήμουν διστακτική σκεφτόμουν και έλεγα ........αν δεν είναι καλό ? αν χαλάσει γρήγορα? Τελικά αξίζει πραγματικά να πάρεις τέτοιο κινητό ,η μπαταρία του 100 % υγεία όταν το πήρα και είναι ακόμη σε πολύ καλή απόδοση 92 % .Υπάρχει εγγύηση που στην δίνει το κατάστημα που θα το αγοράσεις ,εμένα πχ είχε 1 χρόνο. ( και δεν έχει χαλάσει ακόμη )
    Δεν είχε κάτι το κινητό, ούτε η συσκευή , ούτε το λειτουργικό. Ήρθε με φορτιστή , τζαμάκι προστασίας ,θήκη. Ένα ολοκαίνουργιο κινητό τηλέφωνο που δεν είχε να ζηλέψει σε τίποτε από τα μη refurbished . Αν κάποια στιγμή χαλάσει θα ξαναπάρω refurbished χωρίς δεύτερη σκέψη αυτή την φορά!!!!!!

  • Ανάλογα τι είδος ανακατασκευή έχει γίνει και απο που..Δεν είναι τόσο απλό όσο ακουγεται και ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει.Θα έλεγα καλύτερα πραγματικές εκθεσιακές συσκευές σε χαμηλές τιμές

  • Εγώ αγόρασα από ανακατασκευή και βγήκε μάπα η αγορά. (huawei). Από τους πρώτους μηνες κόλλαγε σαν τρελλό στα πάντα. Ούτε ίντερνετ, ούτε βάιμπερ, δεν τράβαγε τίποτα. Το έβαλα στην άκρη και πήρα καινούριο.

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες