Ποια ειναι τα πιο φθηνα ηχεια που μπορώ να παρω με πολυ καλο μπάσο?

6 Απαντήσεις

  • Μην ψάχνεις monitor ηχεία αν θες για παρτυ κλπ. Τα μονιτορ είναι φτιαγμένα να έχουν φλατ ήχο (χωρίς boost σε μπασα κλπ) για να μπορεί να κάνει σωστό mixing ο μάστορας. Όχι πως δεν θα παίζουν καλά, απλά είναι λίγο βλακεία να αγοράσεις κάτι το οποίο είναι φτιαγμένο για άλλο σκοπό.

    • Spiros_Zach

      Η θεωρια απεχει πολυ απο την πραξη. Κανενα σοβαρο στουντιο δεν μιξαρει με "μονιτορ" των 200ευρω. Για να παρεις πραγματικα φλατ μονιτορ πρεπει να χωσεις χρημα. Τα φτηνα παιζουν απλα ευχαριστα αλλα οχι φλατ. Με τα Tannoy reveal 802 παντως που εχω το μονο που θα σε προβληματισει σε παρτυ ειναι οτι στο τερμα μετα απο λιγη ωρα λογω των ταξης Α/Β ενισχυτων του, ζεσταινεται πολυ. Και απο ενταση, παιζουν πιο δυνατα και με πιο πολυ punch στο μπασο απο οποιοδηποτε αλλο ηχειο εχει περασει απο τα χερια μου και δεν ηταν μεγαλο δαπεδου με τουλαχιστον διπλα 8ιντσα. Και επειδη για καποια χρονια ημουν πωλητης σε καταστημα HiFi εχουν περασει πολλα.

  • Yamaha HS8 ADAM Audio T8V Kali Audio IN-8 2nd Wave

    • Spiros_Zach

      Tannoy Reveal 802, 169€ το τεμαχιο. Καλυτερο Value For Money ηχειο απλα δεν υπαρχει.
      Θα εβαζα και το Μ-Audio BX8 D3 που το βρισκεις στα 139€ το τεμαχιο και ειναι ΟΚ αλλα οχι κατι σπουδαιο περα απο το μπασο του (το οποιο ειναι καπως υπερτονισμενο αλλα ρυθμιζει).

    • Trian7403

      εγω θα σου ελεγα τα krk rokit 5 - 8!

  • EDIFIER R2000DB ισως η καλυτερη επιλογη στα 250€ που υπαρχει τωρα. σου προσφερουν πολλες συνδεσεις μεχρι και οπτικη ινα και εχουν και bluetooth . βλεπω τις προτασεις που σου εγραψαν καποιοι ειναι ηχεια stoudio ΔΕΝ εχουν καλα μπασα ...

    • Gerasimos_K

      Δυνατά ηχεία είναι; Θέλω να πω κάνουν για πάρτυ , ταράτσα , πιλωτη κλπ; Η να κοιτάξω σε κάτι πιο δυνατό;

    • GiorgosVas2507

      τα ηχεια ειναι για υπολογιστη για εσωτερικο χωρο δεν ειναι ηχεια για να κανεις παρτυ . για παρτυ θελεις HI-FI συστημα με ενισχυτη και αλλου τυπου ηχεια οχι αυτοενισχυομενα οπως ειναι αυτα . τα αυτοενισχυομενα ειναι για μικρες πηγες ηχου οπως ο υπολογιστης -τηλεοραση- κινητο τηλεφωνο κτλ. δεν ειναι για παρτυ μην πεταξεις τα λεφτα σου τζαπα.

  • οταν λες "φτηνα" ποιος μπορει να ξερει τι εννοεις ? ηχεια με 100€ ? ηχεια με 300€ με 500 ?? περιμενεις σοβαρη απαντηση τωρα?

  • Adam και Kali είναι κορυφή σε όλα και σε καλή τιμή για την ποιοτική απόδοση. Είναι και για τους επαγγελματίες μουσικούς πολύ καλή επιλογή! Τα άλλα είναι σχετικά μέτρια σε απόδοση... αν και της Yamaha HS είναι καλά, όμως χάνουν σε μπάσο κάπως. Τα Genelec πανάκριβα, ενώ η σειρά Rocket της KRK είναι καλά αν σε ενδιαφέρει ηλεκτρονική μουσική πιο πολύ. Για πολύ καλά ηχεία είναι η Adam και η Kali!

  • M-Audio BX-8 D3 Tannoy Reveal 802