Κρέμες Προσώπου

Ερωτήσεις στην κατηγορία Κρέμες Προσώπου (61)

Κάνε μια ερώτηση

Ειμαι 58 χρονων.Ψαχνω κρεμα ημερας,νυχτας και ορο.Α! Και κρεμα ματιων.Εχω ρυτιδες,θαμπη επιδερμιδα,και αυξημενη μελαχρωση.Τι μου συστηνετε;;;;;;

7 Απαντήσεις

  • Έχω την ίδια ηλικία και χρησιμοποιώ ρετινόλη το βράδυ ( για πρόσωπο και μάτια ) της La Roche posay και το πρωί σερουμ βιταμίνης c. Μετά οπωσδήποτε αντηλιακή. Έχω δει μεγάλη διαφορά στη φωτεινότητα της επιδερμίδας. Ελπίζω να βοήθησα.

    • MARIA_PANTAGAKI

      Ωωωωω σ'ευχαριστω πολυ!! Θα τα προμηθευτω αμεσως!!

    • Eva lamprou

      Παρακαλώ. Τελευταία χρησιμοποιώ και το buffet copper peptides της Ordinary. Είναι λίγο ακριβός σε σχέση με τα άλλα προϊόντα τους, αλλά αξίζει. Δε συνδυάζεται με ρετινόλη ούτε με βιταμίνη c, αλλά μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη στιγμή μέσα στη μέρα ή όταν σταματήσεις τη ρετινόλη (λόγω ηλιοφάνειας) , το διάστημα από τον Μάιο - Ιούνιο μέχρι και τον Σεπτέμβριο, πριν την ξαναρχίσεις .Εγώ τον χρησιμοποιώ το μεσημέρι με μια απλή ενυδατική κρέμα μετά (εφόσον το πρωί η ρουτίνα μου περιλαμβάνει βιτ. c , το βράδυ ρετινόλη και δεν μπορώ να τον συνδυάσω μαζί τους).
      Φυσικά όλα αυτά προϊόντα δεν κάνουν θαύματα, αλλά βοηθούν στη βελτίωση της υφής και της όψης της επιδερμίδας, αρκεί να έχουμε υπομονή, γιατί τα αποτελέσματα φαίνονται μακροπρόθεσμα. Φυσικά άλλες παρεμβάσεις (υαλουρονικο, botox κλπ) θα έχουν πιο ικανοποιητικά αποτελέσματα, αλλά προσωπικά δεν είναι της φιλοσοφίας μου.

    • MARIA_PANTAGAKI

      Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου,και θα προσπαθησω να την πραγματοποιησω αγαπητη μου!! Να εισαι καλα!!!!

  • Το πρωί βιταμινη c ,δίνει λάμψη στο δέρμα, το βράδυ ρετινολη.Βεβαια χειμωνα καλοκαιρι παντα αντιηλιακο.Υπάρχουν άπειρα, για όλα τα βαλάντια. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις και κάποιο χηνικο πηλινγκ το χειμώνα, μεταμορφώνει την επιδερμίδα, δεν πονάει, δεν χρησιμοποιούν ενέσεις ,δεν κάνει κάτι για βαθειάς ρυτίδες αλλά αλλάζει την όψη του δέρματος.

  • Αγαπητή Μαρία μια κρέμα ενυδατική χρειάζεται αλλά για βαθιές ρυτίδες πήγα σε γιατρό πλαστικό για ένεση υαλουρονικου. Είχα την άσχημη ρυτίδα του καπνιστή και εξαφανίστηκε. Δεν καπνίζω ποτέ. Οι φίλες μου δεν το κατάλαβαν

    • MARIA_PANTAGAKI

      Αγαπητη μου,φοβαμαι αυτες τις επεμβασεις!!! Μια φιλη μου εκανε μποτοξ,και εχει λειο προσωπο!!!! Ο λαιμος της ομως,την προδιδει!! Δεν θα ηθελα να γινω ετσι!! Για το υαλουρονικο δεν το εχω σκεφτει!! Θα ψαξω στο G,να μαθω.Σε ευχαριστω πολυ!!!

  • MELIMPAMPA τη σειρα Skinfood Bioline https://www.melimpampa.gr/prosopo/kallintika-prosopou.html

  • δοκιμαστε την alkangen ειναι μια φυτικη κρεμα ενυδατικη αναπλαστικη για προσωπο και σωμα με 3 τυπουσ υαλουρονικου οξεος, ελαιο αλκανας λαι ουρια. εκπληκτικο προιον. θα σασ καλυψει σιγουρα!

  • Καλησπέρα η σειρά white moon της εταιρείας Vagheggi είναι κατάλληλη για εσένα . Θα σου δώσει και λάμψη αλλά και θα καταπολέμηση την υπερμελαχρωση .