SSD Σκληροί Δίσκοι

Ερωτήσεις στην κατηγορία SSD Σκληροί Δίσκοι (29)

Κάνε μια ερώτηση

Γεια σας....Θελω να κανω μια ερωτηση.Δεν εχω ιδαιτερη σχεση με υπολογιστες.Εχω εναν intel core i7 2600 3600 Ghz με RAM 4GB. Ειναι αργος οταν τον ανοιγω κ γενικα αργει.Ξερω οτι ειναι παλιος,τι να κανω

5 Απαντήσεις

  • Φίλε μου πάρε 16 ραμ και βάλε ssd θα πάει μετά σφαίρα

  • κατεβασε to speecy και πες μας τι μητρικη φοραει.

  • Σιγουρα αλλαγη ram ( 16gb θα πεταει 40-50 euro) και εναν ssd σκληρο δισκο θα σου προτεινα γυρω στα 500 gb

  • Φιλε το μηχανημα σου ΟΚ ειναι παλαιο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το πετας.
    Η μητρικη σου υποθετω δεν εχει Μ2 slot. Oποτε περνεις εναν ssd sata, χωρητικοτητας αναλογα με τις αναγκες σου και βαζεις εκει, λειτουργικο, εφαρμογες κι οτι αλλο χρησιμοποιεις. Κρατας και τον HDD που εχεις για αποθηκη.
    Επισης αν η μητρικη σου σηκωνει, τα 4gb ram να τα κανεις 8 το μηχανημα σου θα αναστηθει
    Ειναι η πιο οικονομικη και η καλυτερη αναβαθμιση που μπορεις να κανεις. Το εχω δοκιμασει σε ενα παλαιο μηχανημα με core2duo, ssd sata και 4 σε 8 gb μνηνη και νομισα οτι πηρα καινουργιο μηχανημα.
    Σαν τρτο βημα κανενας πιο δυνατος επεξεργαστης, μια καλυτερη καρτα γραφικων, σε μεταχειρισμενα θα σου ελεγα, γιατι σε παλαια μηχανηματα δεν αξιζει να ξοδεψεις πολλα χρηματα.

  • Παρε εναν Kingston DC1500M SSD 960GB 2.5'' NVMe PCI Express 3.0 που εχει 1,7 GB/write kai 3.1 GB/read καντου καθαρη εγκατασταση και θα παρεις σοκ...απο το ποσο γρηγορα θα λειτουργει ..και επειδη εχεις τον ηδη υπαρχον σκληρο κρατα τον δευτερο backup και θα το ορισεις να κανεις εκει τα downloads σου. Ωστε εαν ηανα κανεις φορματ να μην τα χασεις η μεταφεριε αυτα καθε φορα.Επισης τι μητρικη φορας? κατεβασε to speecy και πες μας τι μητρικη φορας.

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες