TV Box

Ερωτήσεις στην κατηγορία TV Box (31)

Κάνε μια ερώτηση

Android tv box και cosmote tv στο εξωτερικό

Αγόρασα ένα κουτί mecool (από Ελλάδα) με σκοπό να εγκαταστήσω cosmote tv (στην Ελλάδα πρώτα) και μετά να βλέπω στο εξωτερικό (συγκεκριμένα Ελβετία). Από τη σελίδα του cosmote tv δεν με αφήνει να δω στο εξωτερικό, ακόμα και με vpn. Πιστεύετε ότι με το android tv box θα με αφήσει να βλέπω ή θα με μπλοκάρει πάλι λόγω αναγνώρισης σύνδεση άλλης χώρας?

5 Απαντήσεις

  • εαν θελεις να δεις cosmote tv στο εξωτερικο πρεπει να κατεβασεις την εφαρμογη της απο το playstore και να κανεις εγγραφη ετσι ωστε να αποκτησεις id cosmote tv και να συνδεεσε οποτε θελεις μεσω ιντερνετ

  • cosmote tv μονο απο ip της COSMOTE.
    vpn αν βαλεις δε σε αφήνει να δεις

    • Sof.Theo

      Πως να βρω IP Cosmote όμως?

    • PAOK_BC

      απλα δεν γίνεται...μαλλον μεσω ίντερνετ να δεις cosmote tv.
      πιθανώς μονο δορυφορική cosmote μπορείς να δεις στο εξωτερικό με δορυφορική εγκατάσταση και δορυφορικό δέκτη cosmote tv.

  • Εγώ φίλε μου έχω δώσει τόν κωδικό μου σέ φίλη μου στην Γερμανία, τής εξήγησα πως να κατεβάσει την εφαρμογή σέ smart box και βλέπει κανονικά

  • καλησπέρα. Δεν παίζει ρόλο το TV BOX. Μπορείς να δεις cosmote tv στο εξωτερικό αλλά πρέπει πρώτα να τους ενημερώσεις ώστε να σου ξεκλειδώσουν την συνδρομή, προσωρινά, για εξωτερικό. Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση

  • Δεν έχει σημασία ποιο box θα βάλεις, από την στιγμή που η εταιρεία βλέπει ότι χρησιμοποιείς vpn δεν θα σε αφήσει να παρακολουθήσεις το περιεχόμενο της.

    • Sof.Theo

      Χωρίς vpn αλλά με την κανονική σύνδεση (εξωτερικού όμως)?

    • nikosthe15n

      Αν εννοείς με σύνδεση στο εξωτερικό εκεί δεν ξέρω να απαντήσω. Γνωρίζω για το vpn γιατί έχω στο κινητό μου και ξέρω πως αν είναι ανοιχτό ακόμα και αν το έχω στην Ελλάδα δεν με αφήνει να μπω. Θα σου πρότεινα να πάρεις στην υποστήριξη πελατών και να ρωτήσεις αν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο πακέτο για εξωτερικο.

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες