Ebook Readers

Ερωτήσεις στην κατηγορία Ebook Readers (15)

Κάνε μια ερώτηση

Έχω πολλά ελληνικά κατεβασμένα βιβλία σε pdf που τώρα τα διαβάζω σε ταμπλετ. Αν πάρω Kindle και τα μεταφέρω θα μπορώ να τα διαβάσω?

2 Απαντήσεις

  • Γίνεται να διαβαστούν και pdf αλλά δεν συστίνεται. Ιδανικά θα πρέπει να είναι σε μορφή αρχείου ePUB. Αν είναι σε pdf η εμπειρία προσεγγίζει περισσότερο το να κοιτάς εικόνα με γράμματα (και συνήθως με μέτρια ποιότητα) παρά το να κοιτάς καθαρό βιβλίο (όπως τα ePUB). Επίσης σε μορφή pdf δεν υποστηρίζεται καμία εξατομίκευση στο βιβλίο. Γενικά η όλη εμπειρία με pdf δεν είναι καλή, αλλά με ξένα βιβλία δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί η διαθεσιμότητα σε ePUB είναι σχεδόν 1:1. Για τα ελληνικά δυστυχώς δεν γνωρίζω πόσα υπάρχουν και σε ePUB.

  • Το kindle δε λειτουργει καλα με pdf.. θα πρεπει να τα μετατρεψεις σε αλλη μορφη με calibre

    • Sofi_Miha

      Ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση στην ερώτησή μου! Πήρα Kindle (2022) τελικά και όπως μου είπατε όλοι, μετατρέπω τα βιβλία μου σε epub... Δεν έχω κανένα πρόβλημα, διαβάζω μια χαρά με όλες τις λειτουργίες που προσφέρει το Kindle ( αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς, bold κλπ) και λυπάμαι που δεν είχα κάνει αυτή την αγορά νωρίτερα!!!

Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες
Δες όλες τις κατηγορίες